Брошюра (від французького «brocher» – зшивати) – це багатосторінкове рекламне або інформаційне видання в м’якій обкладинці, зібране на скріпку, нитку або пружину.
Можна сказати, що вона є розширеним варіантом листівки. Виконуючи ту ж рекламно-ознайомлювальну функцію, брошюра надає ширші можливості, оскільки за рахунок своєї багатосторінковості (від 4 до 48 сторінок) дозволяє донести більше інформації та має більш тривалий період «життя».
Брошюри поєднують в собі економність та інформативність, вони швидко друкуються, легко розповсюджуються і виправдовують вкладені в друк кошти високою ефективністю.
Окремим пунктом йдуть інформаційні та навчальні брошюри, які спрямовані не на залучення клієнтів, а на донесення інформації до співробітників або учнів. Такі брошюри друкуються одним кольором на найпростішому папері, тому вони відносяться до найбюджетніших.
Характеристики офсетного друку брошюр
Тип друку: цифровий (при малих тиражах) або офсетний друк (при тиражах понад 1 000 екз. і підвищених вимогах до якості)
Формат: в основному А5 (148х210 мм), хоча можливі й нестандартні формати
Кількість сторінок: від 4 до 48
Папір: офсетний, крейдований або дизайнерський, щільністю від 80 до 300 г/м2, для обкладинки – більш щільний
Кольоровість: будь-яка, від однотонної (1+1) до повнокольорової (4+4), а також додатковий друк пантонами (5+5) і покриття лаком (6+6)
Мінімальний тираж: 1000 екземплярів
Спосіб брошурування: скоба, євроскоба, КБС, пластикова або металева пружина
Види післядрукарської обробки: фальцювання, ламінування, УФ-лакування (суцільне або вибіркове), висічка, тиснення тощо.
Якими можуть бути брошюри?
Окрім того, що брошюри можуть відрізнятися одна від одної форматом, кількістю сторінок і способом кріплення, головний поділ на види відбувається все-таки за критерієм цільової спрямованості. Так, в залежності від цілей, брошюри бувають:
– рекламними, тобто виданнями, що презентують якийсь продукт, послугу або компанію. Для таких брошюр важлива кольоровість, оригінальність, цікавий дизайн та грамотна верстка. При друку брошюр також використовуються всі доступні засоби, щоб надати виробу індивідуальний вигляд і щоб така брошюра не загубилася серед пропозицій конкурентів.
– корпоративними, тобто випущеними для внутрішнього користування в межах компанії. Це можуть бути правила роботи з технікою, посадові вимоги до співробітників, план робіт на рік тощо. Такі брошюри не потребують особливих витребеньок, оскільки їх основна мета – донести інформацію до певного кола користувачів.
– інформаційними (навчальними), які близькі за природою з корпоративними, але призначені не для співробітників підприємств, а для ширшого кола осіб. Це можуть бути методичні рекомендації, технічні характеристики тощо. Такі брошюри найчастіше друкуються в один колір і скріплюються звичайною скобою.
У типографії ви можете замовити друк брошюр офсетом будь-якого типу – від кольорових презентаційних видань до недорогих і нескладних інформаційних матеріалів.