Щоб кінцева продукція була найвищої якості і задовольняла вимоги замовників, існують певні вимоги до макетів для офсетного друку, з яких ми друкуємо для вас.

Вимоги до макетів по друку

Технічні вимоги до макетів.

Приймаються макети, підготовлені в програмах Adobe Illustrator (eps до 15 версії включно), Adobe Photoshop (tiff до 15 версії), Adobe Acrobat.

Формати файлів:

 • TIF. Всі шари мають бути об’єднані в один.
 • EPS (растровий) – компресія не нижче JPEG maximum quality.
 • EPS (векторний) без впроваджених растрових елементів.
 • CDR – розглядається як формат, що потребує подальшої обробки.

Ми не приймаємо файли, зроблені в програмах Microsoft Office, Autocad, PowerPoint, Excel.

Якщо в роботі використовуються шрифти – вони обов’язково мають бути переведені в криві.

Перед тим, як відправити макет у друк, перевірте його зображення в програмі Photoshop, щоб переконатися в правильному відображенні інформації;

До макету необхідно додати додатковий файл у форматі .jpeg

УВАГА!!! Всі помилки в затвердженому вами макеті залишаються на вашій відповідальності. Перепечатка замовлення з змінами раніше затвердженого макету можлива тільки за 100% від вартості тиражу.

Макет має бути виконаний в реальному розмірі (в Document setup має бути заданий обрізний розмір сторінки).

Одне зображення на друк — один файл.

Всі сторінки виробу (за однакового розміру, орієнтації та кольоровості) можуть бути представлені в одному багатосторінковому файлі. В інших випадках смуги надаються ПОСТОРІНКОВО.

Без крайньої необхідності НЕ СТВОРЮЙТЕ МАКЕТ У ВИГЛЯДІ РОЗВОРОТІВ АБО СПУСКІВ.

Елементи макета, що йдуть під обріз, мають виходити за обрізний формат на 2-3 мм.

Всі кольори, використані в макеті, мають бути представлені в кольоровій моделі CMYK, крім випадків, коли робота буде друкуватися з використанням змішаних (пантон) фарб. Інші кольори мають бути видалені, а всі системи керування кольором (ICC-профіль, Postscript CMS, Kodak CMS та ін.) – відключені.

Максимальна сума фарб у кожній точці макета не повинна перевищувати 300%. Пам’ятайте, що після перетворення в CMYK, Photoshop не контролює відповідність одержуваних кольорів і використаного профілю. Будьте уважні при застосуванні ефектів у макеті з використанням імпортованої графіки та розтяжок.

Параметри налаштувань CMYK:

 • Чорний колір: С-50, М-50, Y-50, K-100, інакше колір вийде темно-сірим, а не чорним.
 • Важливо пам’ятати: всі кольори з заливкою більше 280% друкуються як чорний, хоча на моніторі можна побачити інший колір.
 • Закладайте в об’єкти не менше 4% кольору.

При термоклейовому кріпленні обкладинка має бути зроблена розворотом з урахуванням корінця (розмір уточніть у менеджера).

Ми рекомендуємо створювати PDF, використовуючи Distiller.

Також можна скористатися прямим експортом в PDF з налаштуваннями joboption, проконтролювавши при експорті:
версія PDF не вище 1.5
відключені будь-які перетворення кольору та впровадження ICC профілів в PDF.

Bleed (фон навиліт) заданий рівним 2-3 мм з усіх боків, увімкнена функція встановлення обрізних міток (crop marks), з відстанню до початку міток – 5 мм
Кількість і порядок смуг у файлі мають відповідати готовому виробу.

Здаючи PDF:

 • Поміщайте, наприклад, в один файл всі сторінки блоку (але не розворотами і не спуском), в інший – обкладинку, в третій – вклейки.
 • Якщо з якоїсь причини всі смуги багатосторінкового елемента (наприклад, блоку) не можуть бути представлені одним PDF файлом – кожна смуга має бути надана в окремому pdf, а в назві файлу має фігурувати номер сторінки, яку він містить.
 • При заміні смуг – ім’я нового файлу має повністю збігатися з іменем замінюваного! Якщо змінюється частина смуг оригінального файлу, нове має іменуватися за схемою: “ім’я оригінального pdf “_”порядковий номер замінюваної сторінки”, і кожна сторінка має бути в окремому файлі.
 • Сепаровані PDF, а також PDF з активованим захистом не приймаються.
 • Необхідна наявність вилітів в усі сторони (2-3 мм).
 • Розмір вивідної сторінки PDF має дорівнювати обрізному формату + розмір вильоту.
 • Якщо PDF не з Adobe CS, або bleed box не дорівнює обрізному формату – обов’язкові обрізні мітки (crop marks), а розмір сторінки PDF має бути збільшений.
 • Інші мітки не потрібні.

Макети для УФ-лакування (і/або висічки) мають бути в окремих pdf файлах:

Лакові – із заливкою лакованих фрагментів 100% Pantone.
Висічні – з векторними контурами, де висічка, біговка, перфорація представлені лініями кольору Pantone (якщо в макеті є перфорація, потрібно вказати де саме).
PDF з зображенням та лакові (висічні) PDF мають бути ідентичні за форматом, а при накладанні адекватно відображати бажаний результат.

Рекомендовані вимоги:

 • Елементи не мають наближатися до лінії обрізу ближче, ніж на 4 мм (3 мм при висічці). При складанні на пружину, скріпку або термоклей необхідно узгодити технологічний відступ від краю аркуша, в межах якого не повинно бути значущих елементів (текстів, малюнків), які мають бути видні після складання.
 • Безпечний відступ від корінця при термоклейовому кріпленні – 7 мм.
 • Товщина ліній не має бути менше 0.2 pt (при масштабуванні (зменшенні) векторної графіки всередині програми верстки необхідно враховувати зменшення товщини ліній).
 • При підготовці євробуклета необхідно враховувати, що внутрішня смуга має бути меншою, ніж інші смуги на 2 мм (залежно від паперу). Наприклад, для євробуклета А4 розмір смуг має становити 100, 100 і 98 мм.
 • Чорний текст (особливо дрібний) має бути 100% чорним і не містити додаткових кольорів.
 • Текст, представлений у растровому вигляді буде нечітким (особливо дрібний).
 • Для отримання глибокого чорного достатньо використовувати комбінацію типу C40 M35 Y32 K100.
 • Роздільна здатність для растрової графіки має бути 300 dpi (півтоновий) і 600 dpi (1 bit).
 • При складанні виробу на скобу з великою кількістю сторінок (товстим папером), може мати місце досить помітний ефект “сповзання”, який полягає в тому, що ширина внутрішніх сторінок зменшується до середини. Враховуйте це при створенні макета.

Публікації, зверстані в програмах Microsoft Office, Microsoft Excel, а також файли у форматі .jpg, приймаються тільки як інформаційний макет і потребують повного переверстування.

УВАГА!!! Всі помилки в затвердженому вами макеті залишаються на вашій відповідальності. Перепечатка замовлення з змінами раніше затвердженого макета можлива тільки за 100% від вартості тиражу.